Systém BirdFree

Patentovaná technológia optického plašenia na princípe odstrašenia vtáctva.  Ako viete, my ľudia rozoznávame pomocou očí tri typy fotoreceptorov pre farby : červenú, zelenú a modrú. Na druhej strane, vtáky rozoznajú až štyri: červenú, zelenú, modrú a ultrafialovú. Výsledkom je, že BirdFrees vtáky vnímajú ako ultrafialovú farbu ktorá pôsobí na ne dojmom horiaceho ohňa.  Pretože  holuby vnímajú prípravok ako oheň, výrazne sa mu vyhýbajú. BirdFree irrituje vtáky aj pomocou svojho pachu či lepkavému zloženiu. Vtáci častokrát identifikujú svoje hniezda pomocou pachov: zápach ich exkrementov a prirodzeného prostredia. Vôňa BirdFree maskuje tieto pachy a tým holuby ťažšie rozoznajú prostredie hniezdenia. Zároveň vďaka lepivej konzistencii sa holub pokúsi dotknúť gélu len raz. Vtáci neznášajú mať polepené chodidlá alebo pierka preto sa už nikdy nepokúsi vrátiť sa do svojho predchádzajúceho hniezda, ktoré je ošetrené pomocou gélu Bird Free.

Pri ochrane proti holubom je potrebné častokrát navrhovať riešenia zahrňujúce komplexné návrhy viacerých systémov. Preto je mnoho prípadov, kedy sa systém BirdFree dopĺňa buď hrotovaním, sieťovaním alebo optickou ochranou.

Profesionálne použitie BirdFree ochrany na holuby - galéria

         

V prípade že máte záujem o naše služby resp. o komplexnú ochranu proti holubom, prosíme neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom pracovníkov divízie pest control...

 

  Reakcia holubov na aplikovaný prípravkov BIRD FREE